Budowa domu krok po kroku

Sprawy związane z budową domu i praca zawodowa pochłaniają mnie tak bardzo, że znalezienie czasu na czytanie to cud. Ale udało się, bardzo się cieszę, bo od wielu tygodni czytałam tylko książki i artykuły związane z moją pracą zawodową (jak np. widoczna na zdjęciu "Sztuka tworzenia wspomnień", która mnie jednak pozytywnie zaskoczyła). Tym razem sięgnęłam po coś lekkiego, wręcz banalnego. :)
Wróciłam też do decoupage'u, ale tylko na chwilkę, przy okazji warsztatów zorganizowanych dla dziennikarzy przez markę Laveo. Podkładki ozdobione papierem ryżowym. Już zapomniałam jakie to fajne i odstresowujące zajęcie.


Wiecie, że ta marka ozdobiła jeden ze swoich zlewozmywaków właśnie techniką decoupage'u?

Fot. Laveo

Taka ciekawostka, ale obiecałam Wam, że pokażę postępy na budowie, a dzieje się, dzieje.
W czerwcu powstał fundament.


Od 4 listopada (dokładnie 18 miesięcy od zakupu działki) powstaje bryła budynku. Zobaczcie cotygodniową relację.
9.11.2019 r. - powstał szkielet ścian


16.11.2019 r. - pojawił się szkielet dachu.


23.11.2019 r. - mamy kominy, pierwsze ściany i pokrycie dachu.


Wiedziałam, że to będzie szybko postępować, dlatego wybrałam tę technologię (wiecie, że do cierpliwych nie należę;).  Nie przypuszczałam jednak, że tempo będzie aż takie. Jestem podekscytowana i lekko przestraszona, ale jak to mówią: "poszły konie po betonie." :)
Mam nadzieję, że w wiosną przyszłego roku będę mogła zacząć urządzanie wnętrz. Po budowie z pewnością będziemy spłukani, więc pierwszy wystrój nie będzie wyszukany. Za to wiem już w jakim stylu urządzimy dom. Tło będzie białe (ściany), większość wyposażenie drewniana, z pewnością nie będzie tak wiele czarnych mebli, jak mam w obecnym mieszkaniu, ale kropla tego koloru się pojawi. Miejsce, w którym stoi nasz dom zobowiązuje, dlatego zdecydowałam się na dodatki w stylu folk. Niebyt dużo, nie chcę przesadzić, to nie skansen ;). Chciałabym zachować też elementy industrialne, trochę surowości, np. betonu. Jak to będzie wyglądało spróbuję zwizualizować w przyszłych postach.

Trzymajcie kciuki za budowę!
Edyta 


Komentarze

 1. Cóż za tempo! Wiosna jako czas urządzania środka? Jak najbardziej realny. Jestem b. ciekawa, jak to wszystko urządzisz, bo opis jest rewelacyjny. A znając Twoje profesjonalne podejście do aranżacji, będzie na czym oko zawiesić i powzdychać. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo konkretnie napisane. Super artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może i kiedyś nadejdzie taka sytuacja, że ja również będę się budował i również napiszę specjalnego bloga na ten temat. Na ten moment najbardziej odpowiada mi kupno nowego mieszkania od dewelopera https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-rumia.html w miejscowości Rumia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama budowa domu nie jest mocno skomplikowana, ale bywa kosztochłonna i czasochłonna. Ja już od około roku czasu mieszkam w domu który praktycznie sam wybudowałem. Najbardziej jestem zadowolony z umowy na gaz z https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-domu/ ponieważ wiem, że u konkurencji płaci się znacznie więcej.

  OdpowiedzUsuń
 5. My właśnie stoimy przed dylematem związanym z wyborem projektu domu. Rozważamy projekt Willi Siedziby od MG Projekt: https://www.mgprojekt.com.pl/willa-siedziba. Zawsze marzyłam o dużym, przestronnym domu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. To już niedługo będziecie się zapewne przeprowadzać :) Z własnego doświadczenia Wam powiem, że najlepiej skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Jest to ogromne ułatwienie. Dlatego nie ma lepszego rozwiązania niż TDU Przeprowadzki krajowe i zagraniczne. Polecam się zainteresować tą opcją.

  OdpowiedzUsuń
 9. Koniecznie zastanówcie się też poważnie nad zakupem bramy garażowej. Moim zdaniem najlepsze są bramy garażowe segmentowe. Więcej na ten temat poczytasz tu: https://www.knall.com.pl/b91,Segmentowe-bramy-garazowe-estetyka-i-bezpieczenstwo-domu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Po wybudowanie elewacji warto dbac o nia poprzez mycie
  ________________________
  http://www.elevatio.pl/mycie-elewacji

  OdpowiedzUsuń
 11. Szczerze mówiąc to wydaje mi się, że bardzo ważnym etapem budowy domu jest także jego ubezpieczenie. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, bardzo dobrą polisę moim zdaniem możecie znaleźć tutaj https://cuk.pl/ubezpieczenia/nieruchomosci . Polecam wam odwiedzić tę stronę, ponieważ na prawdę jest tu w czym wybierać jeśli chodzi o takie ubezpieczenia

  OdpowiedzUsuń
 12. Rzeczywiście niebywale szybkie postępy w budowie! Chociaż nikogo już chyba nie dziwi tempo wielkoprzemysłowego budownictwa, które pochłania niezliczone niemal fundusze, to jednak nowoczesne techniki budowlane wciąż potrafią zaskakiwać. Oczywiście wszystko należy wykonywać z należytym rozsądkiem i dbałością o bezpieczeństwo, co dzięki nowoczesnym systemom monitoringu, różnego typu czujnikom i nowoczesnym urządzeniom jest w zasięgu ręki każdego inwestora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawie to zosatło opisane.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeśli będę budować swój dom to też tylko dom z drewna

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawa alternatywa dla domu murowanego. Interesującym rozwiązaniem jest również budownictwo modułowe.
  https://mobile-development.pl/dom-bez-pozwolenia-mozliwosci-i-ograniczenia/

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 18. Domek wygląda na bardzo solidny i funkcjonalny. Tymczasem dla wszystkich tych, którzy dopiero starają się o pozwolenie na budowę, oferta tej firmy geologicznej w Bydgoszczy HydroGeoProject może okazać się być strzałem w dziesiątkę. Firma ta wykonuje usługi geologiczne głównie na terenie Bydgoszczy i pobliskich powiatów, ale obszar jej działalności to tak naprawdę cała Polska.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteście ze mną i zechcieliście coś napisać.

Popularne posty