Jesienne inspiracje, jesienne malowanie


W tym roku polską, złotą jesień mamy jak na lekarstwo.Więc nieliczne słoneczne dni warto wykorzystać na spacery. My tak zrobiliśmy wczoraj, wybraliśmy się do parku. Widoki były niesamowite. Napatrzyłam się na jesienne liście, oczywiście kilka sobie przyniosłam. Kiedy kawa się parzyła, ja układałam kompozycje.


 
 Oczywiście pomagała mi kotka.

 

 To niesamowite jak niewiele trzeba, aby w domu powstała nowa dekoracja - kilka liści i jakiś owoc :)
Niestety takie ozdoby nie są zbyt trwałe, a mnie się tak bardzo podobały te dziwnie wyglądające listki (może wiecie z jakiego drzewa spadły, bo ja nie mam pojęcia?), że pragnęłam je uwiecznić. Chwyciłam więc za pędzel i je namalowałam.


Najpierw je narysowałam kredkami akwarelowymi, potem rozmazałam rysunek wodą, a na koniec ozdobiłam złotą farbą akrylową. Skoro jest to złota jesień, to niech takie będą liście :)


Niestety złoty kolor strasznie trudno uchwycić na zdjęciu. Zazwyczaj na fotografii, wygląda na brązowy.Skoro już otworzyłam puszkę ze złotą farbą namalowałam jeszcze liść kasztanowca, którego rysunek chodzi za mną już od września.


I na tym zdjęciu niewiele widać, bo w rzeczywistości, liść jest złoty, a nie żółto-brązowy.
Może przybliżę Wam efekt zdjęciami robionym pod światło.Tak oto miło spędziłam niedzielę, a jak Wam minął weekend?
Pozdrawiam, 
Edyta

Komentarze

 1. Prawdopodobnie.to.milorzab,gingi.biloba,a,gdzie.byliscie,w.niektorych.miejscach.sa.posadzone,bo.sa.odporne.na.zanieczyszczenia,pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W parku Skaryszewskim, w Warszawie. Więc wszystko się zgadza, zanieczyszczenia są tam ogromne, jak w całej Wa-wie i okolicach😔

   Usuń
 2. Świetne listki a złota farba dodaję uroku

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne rysunki! W ramkach są wspaniałą dekoracją:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteście ze mną i zechcieliście coś napisać.

Popularne posty