Podsumowanie 2019 roku


Mam wrażenie, że niedawno pisałam podsumowanie 2018 roku, a tu proszę, kolejny za nami. 
I to jaki! Dla mnie był bardzo łaskawy. Rozpoczął realizację największego  marzenia w moim życiu. Budujemy dom na wsi. Więcej, ten dom już stoi.


Taki, o jakim marzyłam - mały, biały domek. Pisałam o tym kiedyś, dawno, dawno temu. Właściwie pisałam nie raz, nie dwa, bo marzę o nim już od ponad 20 lat! W moich marzeniach zawsze wyglądał podobnie, jedynie dach miał mieć z ceglanej dachówki, ale niestety ten materiał jest za drogi i nie znalazłam fachowca, który by go chciał ułożyć. Może kiedyś. Teraz cieszę się tym, co już jest. 
Dom otacza ogród. No dobra, jeszcze nie jest ogrodem, ale pierwsze kwiaty i warzywa już w nim rosły. Podsumowanie sezonu ogrodniczego już robiłam, kto nie czytał, a jest ciekawy, niech zajrzy TU. Dla przypomnienia kilka fotek:


Jedyne czego żałuję, to tego, że w ubiegłym roku nie miałam czasu na rękodzieło, niewiele rysowałam i malowałam. Ale skoro czekałam 20 lat na ogród, to trudno się dziwić, że poświęcałam mu każdą wolną chwilę.

Powstało tylko kilka prac, oto niektóre z nich.
 
Szafka.


Pisanka.
Torba.
Świece w słoikach.
Deska/tablica.
W przyszłym roku z pewnością się to zmieni, bo będę musiała urządzić parter domu. Budżet jest wyczerpany, więc wiele rzeczy będziemy robić samodzielnie. Oczywiście mam też ogromną ilość planów ogrodowych - staw, nowe pergole, warzywnik, kolejne rabaty kwiatowe, reanimacja zniszczonej po budowie łąki. O wszystkim napiszę już wkrótce. A będzie o czym pisać, bo nowy 2020 rok zapowiada się wspaniale. Życzę Wam i sobie, by  wszystkie plany i marzenia się spełniły. 

Pozdrawiam,
Edyta

Komentarze

 1. Niech się spełnią wszystkie Twoje zamierzenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. ale uroczy domek, czekam na wpisy z jego urządzania:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Do urządzanie jeszcze trochę czasu, bo budowlańcy dopiero w maju wyjdą na dobre... Ale przedtem będzie kilka postów o tym jak to widzę.

   Usuń
 3. Piekny dom! ;) ach te stawy :) wygladaja pieknie ale mysmy zlikwidowali przez mase komarow ktore sie tam zasiedlily :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteście ze mną i zechcieliście coś napisać.

Popularne posty