Ogólnopolskie Igrzyska DIY cz. 2

Ostatnim razem pokazałam trochę prac uczestników tym razem opowiem Wam o szkoleniach, które przygotowały dla nas bardzo zdolne kobiety i niemniej zdolni mężczyźni. :)

Jak z nowego zrobić stare?


W piątek pierwszym prelegentem był Paweł Machomet. Koniecznie musicie rzucić okiem na jego stronę, to skarbnica wiedzy dla wszystkich, którzy chcą odnawiać lub postarzać meble. Paweł robi to genialnie, z zachowaniem najdrobniejszych detali. Poza tym ma ogromną wiedzę o starych meblach, no i posiada ich sporą kolekcję. 

Fot. Jacek Waszkiewicz
 Opowiadał nam jak z nowego mebla zrobić stary. Opisał to też na swoim blogu, więc jak macie ochotę, to zapraszam: Jak z nowego zrobić stare?

 

Jak usunąć starą powłokę z mebli?


Kolejną porcję wiedzy zafundowała nam Małgosia Budzich, prawdziwa mistrzyni cykliny.


Fot. Jacek Waszkiewicz

Fot. Jacek Waszkiewicz

Jeśli chcecie nauczyć się oczyszczania mebli za pomocą tego narzędzia koniecznie przeczytajcie poradnik Małgosi TU.
A gdy mebel jest już czysty zaczynamy najprzyjemniejszą część -  wykończenie. :)

Wosk, politura czy lakier - czym wykończyć mebel, by wyeksponować piękno drewna?

 

Na to pytanie odpowiedziała nam Aneta Bukowska, która zawodowo zajmuje się renowacją, a co najważniejsze ten zawód to również jej pasja. A że niełatwo być kobietą-stolarzem, Aneta do wszystkiego musiała dość sama. Wiedząc jakie to trudne zaczęła się swoim doświadczeniem dzielić na blogu Starych Mebli Czar

Fot. Jacek Waszkiewicz

Od tego jakich preparatów użyjemy zależy końcowy efekt, jednak nie będę Wam pisała co i jak, zajrzyjcie po prostu na stronę Anety.
Ja w części warsztatowej użyłam lakieru Liberon i powłoka jaką stworzył bardzo przypadła mi do gustu, ale jak wiecie lubię minimalizm, natomiast są tacy co kochają przepych i glamour.

Styl glamour, czyli nie bój się złota, srebra i miedzi

Tych kolorów z pewnością nie boi się Monika Tyszczak. Opowiadała nam o stylu glamour i o produktach, którymi możemy uzyskać najpiękniejszy efekt metalicznej powierzchni.

Fot. Jacek Waszkiewicz

Komódka, którą widzicie rozmytą na pierwszym planie, mnie zachwyciła. Przypomniała mi czasy gdy wszystko co dorwałam zdobiłam decoupagiem... Ach muszę sobie coś "pospękać" :)

Jak powstawała możecie przeczytać TU.

Prezentacja Moniki zamknęła część wykładową pierwszego dnia igrzysk. Drugiego otrzymaliśmy porcję wiedzy na temat fotografii. 

Jak fotografować wnętrza?

 
Wykłady zapoczątkował Rafał Meszka. 
 
Fot. Piotr Motrenko
Opowiadał o detalu w fotografii wnętrz. Na przykładach naszych fotek z blogów wskazał jakie błędy najczęściej popełniamy. A mnie przekonał do nauki i wykorzystania Lightrooma. Jeśli chcecie zobaczyć jakie zdjęcia robi Rafał zajrzyjcie TU.

Ostatnim naszym nauczycielem był Piotr Motrenko.

Fot. Rafał Meszka

Uczył nas jak wykorzystać przedmioty domowego użytku w fotografii wnętrz. I tak: prześcieradło może stać się blendą, na białej chusteczce sprawdzimy czy mamy dobrze ustawiony balans bieli, a papier do rysowania z popularnego szwedzkiego sklepu może posłużyć za zasłony, które rozproszą zbyt intensywne światło słoneczne wpadające przez okno. Piotr specjalizuje się w fotografii wnętrz, a jego prace możecie zobaczyć TU.

Mam nadzieję, że zaglądając na strony naszych wykładowców znajdziecie wiele ciekawych informacji i choć trochę poczujecie ducha Pierwszych Ogólnopolskich Igrzysk DIY.

A tu próbka ich prac, wśród zdjęć są też fotografie mebli wykonanych przez Majsterki, bo nie zapominajcie, że to one były głównymi organizatorkami imprezy. :)

Fot. Rafał Meszka

 
Fot. Rafał Meszka

Fot. Rafał Meszka

Pozdrawiam, 
Edyta


Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteście ze mną i zechcieliście coś napisać.

Popularne posty