Inspirująca środa i Dzień Dziecka

Postanowiłam wprowadzić nowy cykl "Inspirująca środa". Będę w nim pokazywała zestawienie różnych przedmiotów, wzorów, materiałów i kolorów. Niestety nie obiecuję, że będzie on cyklem cotygodniowym, ale będę starała się inspirować Was jak najczęściej. :)
Dziś punktem wyjścia do inspiracji była porcelanowa filiżanka z serwisu "Biała Maria" marki Rosenthal. Dobrałam do niej przedmioty na zasadzie kontrastu.


Delikatność porcelany kontrastuje z surowością bukowego drzewa, jej biel z mocnym kolorem kwiatów i czernią piórka oraz malowanej poszewki.
Ciekawa jestem czy podobają się Wam takie kontrastowe zestawienia, czy raczej wolicie jednolitość barw i wzorów?
Nie wiem czy wiecie, ale serwis "Biała Maria" obchodzi w tym roku 100 rocznicę. To niesamowite, że wzór produkowany jest już od 100 lat. To świadczy o jego ponadczasowości. Z okazji tych okrągłych urodzin, marka Rosenthal zorganizowała wystawę, na której można zobaczyć porcelanowe przedmioty oraz elementy serwisu już nieprodukowane.
Miałam okazję odwiedzenia wystawy w Poznaniu.

Od jutra można ją oglądać w Łodzi w salonie Rosenthal na ul. Próchnika 1 (górny poziom). Później odwiedzi inne miasta, więc może zajrzy i do Waszego?

A teraz najważniejsze :

Wszystkim dzieciom i tym, co wciąż czują się dziećmi życzę radości, słodyczy i uśmiechu przez cały czas :)

Fot. pixabay.com
Pozdrawiam
Edyta


Komentarze

  1. Czy tak czy tak, grunt żeby nuty tworzyły piękną symfonię. :) Wszystkie chwyty dozwolone. O, może urwę się wcześniej z zajęć i obejrzę tę wystawę w Łodzi... :) jak nie, trzeba będzie wybrać się do Warszawy :) uwielbiam wszelkiej maści filiżanki - niestety nie mam gdzie już ich trzymać:( Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię kontrastowe zestawienia, ale nie mam takiej lekkości w ich tworzeniu. Wbrew pozorom, osiągnięcie ciekawego efektu, wcale nie jest takie proste. Twoja kompozycja jest idealna:) A filiżanki uwielbiam! Pozdrawiam cieplutko:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam kontrasty! A filiżanki....super! Mam kilka z różnych parafii;))) Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteście ze mną i zechcieliście coś napisać.

Popularne posty