Święto przyszłych pokoleń

Kiedy dorośli szykują się do Święta Zmarłych, dzieci wycinają dynię. Nie wiem czy to dobrze czy źle, wiem, że mój synek (lat 12) bardzo chciał, więc sobie sam wyciął halloweenową dekorację do swojego pokoju. Wyszła mu całkiem nieźle, więc postanowiłam Wam ją pokazać.
Pozdrawiam,
Edyta

Komentarze

 1. Dynia fajna. I myślę, że chłopiec lat 12 ma przy tym niezłą zabawę. Mam tylko pytanie dalczego uważamy, że samo wycinanie dyń to zwyczaj wprost z Ameryki? Ja choć mam już kilka dziesiątek lat jako dziecko wycinałam dynie! Mieliśmy przy tym świetną zabawę, tyle że robiliśmy to w momencie, gdy zrywaliśmy dynie z ogrodzie. Nie był to rytuał związany z Hallowin - nikt wtedy o nim nie słyszał. Nie odbywało się to tuż przed świętem Zmarłych ...
  A co do Halloween, to święto amerykańskie i nic mi do tego jak bawią się Amerykanie ... niech świętują jak chcą ... ja sama uważam, że nie musimy koniecznie importować świąt, mamy swoje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ciekawe co piszesz, bo mi wycinanie dyń się z polskimi tradycjami nie kojarzy, ale to tylko dowodzi temu, jak różne są zwyczaje w poszczególnych regionach naszego kraju. Mi też podoba się to jak bawią się Amerykanie, ale fajnie gdy dzieci oprócz tego co widzą w filmach czy kreskówkach znały też nasze zabawy, np. Andrzejki, które tak dobrze wspominam z dzieciństwa.

   Usuń
 2. Słyszałam taki dowcip w radiu: Synek pyta mamę, czy może się się przebrać na halloween. Mama odpowiada, że nie. - Ale dlaczego? - pyta dziecko. - Nie, bo halloween to nie jest polskie święto, Brajanku! - odpowiada mama.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie wyszła ta dynia!:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteście ze mną i zechcieliście coś napisać.

Popularne posty