Jadalnia dla zwierząt domowych

Postanowiłam dać Wam trochę wytchnienia od domu i ogrodu na wsi. Tak więc dziś post z miejskiej kuchni, a właściwie z jadalni. Jednak nie takiej ze stołem i krzesłami, tym razem to jadalnia dla psa i kotów.Jak stworzyć kąt jadalniany dla psa i kotów?

Pomysł na udekorowanie miejsca, w którym stoją miski zwierzaków zrodził się przy okazji metamorfozy kuchni. Było to dość dawno, więc jeśli nie pamiętacie, możecie zajrzeć TUTAJ.
Wówczas powstała pierwsza tabliczka z napisem "Jadłodajnia". Szczegółowy opis znajdziecie w przytoczonym poście, tu tylko podgląd procesu powstawania.Od razu brakowało mi drugiego szyldu, przedstawiającego psa (mam przecież i koty, i psa). Niestety w IKEI, skąd pochodziła tabliczka nie było psiej postaci. Szukałam w innych sklepach, nawet raz zamówiłam przez internet, problem w tym, że nie doczytałam rozmiarów i przyszedł malutki piesek, nijak nieprzystający do kocura zawieszonego już na ścianie. :)
Tak więc przez długi czas wisiała tylko jedna tabliczka. Jakie było moje zdziwienie, gdy podczas zakupów w szwedzkim sklepie znalazłam oto takiego cudnego, psiego odpowiednika mojego szyldu.

Fot. IKEA
Fot. IKEA

Oczywiście musiałam go kupić. Następnie przeszlifowałam psiaka i pomalowałam farbą tablicową. Podpisałam mazakiem kredowym i już.


Pod tabliczką stanęła miska z wodą oraz doniczka z trawą, którą sieję regularnie, bo koty oprócz karmy suchej i mokrej powinny ją spożywać, pomaga ona w trawieniu i oczyszczaniu układu pokarmowego. W dodatku ją uwielbiają.


No i dzięki niej nie podjadają roślin domowych. :)
Szukanie odpowiedniej donicy też zajęło sporo czasu. Najbardziej podobały mi się ceramiczne osłonki, takie jak miski, ale ich ceny były kosmiczne, ostatecznie zdecydowałam się na plastikową, ale w odpowiednim kształcie.
Cieszę się, że po tak długim czasie kąt jadalniany jest skończony i wszystkie zwierzęta czują się w nim swobodnie.Pozdrawiam,
Edyta


Komentarze

 1. cudowny kącik, zwierzaki prześliczne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem urzeczona tą jadalnią :) Też muszę zrobić coś takiego dla mojego kociaka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysł:-)) Muszę taką jadalnie stworzyć dla mojego Boryska:-))
  Pozdrawiam serdecznie:-))

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteście ze mną i zechcieliście coś napisać.

Popularne posty